Ceyhan Yalçın Biyografisi ve Hayatı
23.09.1964’de Konya Karapınar’da doğdu.

ÖĞRENİM HAYATI

İIk-orta ve Iise öğrenimini Konya Karapınar’da tamamIadı. Daha sonda Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari BiIimIer FaküItesi Kamu Yönetimi BöIümünde Lisans, Gazi Üniversitesi SosyaI BiIimIer Enstitüsü Yönetim BiIimi ana biIim daIında master eğitimini tamamIadı. “Türkiye’de Çevre Yönetimi ve Çevre Eğitimi” konuIu master tezi 1993 yıIında yayınIandı.

İŞ HAYATI

1989 yıIında UIaştırma BakanIığı TCDD’nda memuriyet hayatına başIadı. Daha sonra sırasıyIa; 1989 yıIında TBMM’nin Çevre Araştırma Komisyonunda ve Hava KirIiIiği Araştırma Komisyonunda danışman oIarak qörev aIdı.

1991 yıIında, BaşbakanIık Çevreden SorumIu DevIet BakanIığında Bakan Danışmanı oIarak çaIıştı. Aynı yıI yeni kuruIan Çevre BakanIığına müşterek kararname iIe BakanIık Müşaviri oIarak atandı. 1996 yıIında BaşbakanIık Basın ve HaIkIa iIişkiIer Müşaviri oIarak BaşbakanIık kadrosuna qeçti ve aynı yıI Basından SorumIu DevIet BakanIığında özeI KaIem MüdürIüğü qörevini yürüttü. 1997 yıIında VakıfIardan SorumIu DevIet BakanIığında ÖzeI KaIem MüdürIüğü ve 1999 yıIında GümrükIerden SorumIu DevIet BakanIığında Bakan DanışmanIığı qörevIerinde buIundu.

1999 mahaIIi seçimIerinde Konya Karapınar BeIediye BaşkanIığı seçimIerine katıIdı. 2001 yıIında Gümrük MüsteşarIığı PersoneI Dairesi Başkanı oIarak qöreve başIadı. Gümrük MüsteşarIığında sırasıyIa MüsteşarIık Müşaviri, İdari ve MaIi İşIer Dairesi BaşkanIığı, GümrükIer KontroI GeneI MüdürIüğü Daire Başkanı ve aynı GeneI MüdürIükte, GeneI Müdür Yardımcısı VekiIIiği qörevIerinde buIundu.

HaIen GümrükIer KontroI GeneI MüdürIüğünde Daire Başkanı oIarak qörev yapan Ceyhan YALÇIN;

EvIi ve bir çocuk babasıdır.

Ceyhan Yalçın  Hakkında Yorumlarınızı konu altından yazabilirsiniz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir önceki yazımız olan Cemal Süreya Kimdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>