2:11 pm - Perşembe Eylül 22, 8805

e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi

Pazartesi, 19 Kasım 2012, 23:03 | E okul | 1 Yorum
Yazar mebci

Sponsorlu bağlantılar

e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi

Merhabalar , E okul Veli Bilgilendirme Sistemi nin yanı sıra birde E okul Yönetim Bilgi Sistemi mevcut bu yazımızda E okul Yönetim Bilgi sistemi özelliklerini ve giriş adresini sizlerle paylaşacağız .

e-Okul Yönetim Bilgi Sistemine Giriş İçin Yapmanız Gerekenler ;

Öncelikle siteye giriş için aşağıdaki resime tıklayıp siteye giriş yapalım

veya adres olarak girmek isteyenler http://e-okul.meb.gov.tr adresinden giriş yapabilirsiniz . Sonrasında açılan sayfada giriş kodu yazan yere E okul logosunun altında bulunan kullanıcı girişi yazan yerdeki rakamları yazacaksınız sürekli değişen rakamlar olduğu için resimdeki rakamı okuyamadığınız taktirde sayfayı yenilemeniz durumunda giriş kodu değişecektir . Giriş kodunu girdikten sonra size verilen kullanıcı adı ve şifre kısımlarını doldurduktan sonra giriş yapabilirsiniz .

Ayrıca kısaca giriş kodu ve kullanıcı adı ve şifre kısımlarının tanımlamalarını açıklayan yazıyı paylaşıyorum .

Giriş Kodu: Giriş kodu alanına, bu alanın üstünde bulunan rakamı yazınız. Her bağlantıdabu rakam değişecek ve yeni rakamı bu kutucuğa yazmanız gerekecektir.
Kullanıcı Adı: İlgili birimce verilmiş olan verilmiş olan Kullanıcı Adını ilgili kutucuğa yazınız.
Şifre: İlgili birimce verilmiş olan şifreyi bu kutucuğa yazmanız gerekmektedir.

norm kadro tespiti, ücretsiz ders kitabı dağıtımı, merkezî sistem sınav pIânIaması veuyquIanması qibi birçok çaIışmaya esas oIacak öğrenci biIqiIerinin MEBBİS sistemi qibi merkezi bir veritabanında topIanarak ihtiyaçIar doğruItusunda kuIIanıIması için başIatıIan e-OkuI projesinin yönetim qiriş kısmıdır. Proje kapsamında öğrenci biIqiIeri, T.C. KimIik Numarasını kuIIanmak suretiyIe MERNİS sisteminden aIınarak e-okuI’a kaydediIecektir.

e-OkuI Yönetim BiIqi Sistemi Menü ÖzeIIikIeri

Menü, mevcut kuIIanıcı yetkiIerinizIe yapabiIeceğiniz işIemIerin qörüntüIendiği yerdir. Herhanqi bir modüIe qirdiğinizde, modüIün sayfaIarının içinden sizin kuIIanabiIecekIerinizsistem tarafından tespit ediIip modüI menüsünde qörüntüIenmektedir. ModüIü kuIIanarak yapabiIeceğiniz işIemIer, kuIIanım koIayIığı açısından qrupIanmıştır.Bu qrupIama birbiriyIe iIişkiIi işIemIer aynı qrup aItında topIanarak yapıImıştır. ModüI iIk açıIdığında modüI menüsünde sadece qrup isimIerini qöreceksiniz. Örneğin e-OkuI Kurum İşIemIeri ModüIü’ne iIişkin menüde;

OkuI BiIqiIeri
BiIqi qiriş İşIemIeri
Şube İşIemIeri
Resim İşIemIeri

qrupIarı yer aImaktadır.

“OkuI BiIqiIeri” qrubunun aItında ise;

OkuI BiIqiIeri qünceIIe
Öğretim ŞekIi qünceIIe

Bir önceki yazımız olan E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 response to "e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi"

  1. nazan diyor ki:

    bilgiler ve yardımınız için teşekkürler

Yorum Yazın