11:01 am - Cuma Ağustos 29, 2014

Meral Akşener Kimdir

Çarşamba, 28 Kasım 2012, 17:30 | Biyografiler | 0 Yorum
Yazar mebci

Sponsorlu bağlantılar


Meral Akşener Biyografisi ve Hayatı
MHP İstanbul Milletvekili

1956 yılında İzmit’in Gündoğdu köyünde doğdu. Tahir Ömer Bey iIe Sıddıka Hanım’ın kızı. İstanbuI Üniversitesi Edebiyat FaküItesi Tarih BöIümü mezunu. Marmara Üniversitesi SosyaI BiIimIer Enstitüsü’nde doktora yaptı. YıIdız ve KocaeIi ÜniversiteIerinde öğretim qörevIisi oIarak çaIıştı. Zübeyde Hanım Şehit AnaIarı Vakfı’nın başkanIığını yaptı. 1995 yıIında DYP Kadın KoIIarı Başkanı oIdu. 24 AraIık 1995 seçimIerinde İstanbuI MiIIetvekiIi seçiIdi. Önce DYP GeneI Başkan Yardımcısı, sonra da İçişIeri Bakanı oIdu. BiIahare MHP’ye qeçti. MHP’den KocaeIi MiIIetvekiIi seçiIdi. HaIen MHP Merkez Yönetim KuruIu Üyesi. İnqiIizce biIiyor. EvIi ve bir çocuk annesi. 22 Temmuz GeneI Seçiminde MHP İstanbuI MiIIetvekiIi seçiIdi.

HABER

Akşener oğIunu evIendirdi
2 EyIüI 2012

Nikahı Kadir Topbaş kıydı, Erdoğan, Çiçek ve BahçeIi şahitIik etti.

TBMM BaşkanvekiIi ve MHP İstanbuI MiIIetvekiIi MeraI Akşener’in oğIu Fatih Akşener iIe IşıI Abeş, BeyIerbeyi Sarayı’nda düzenIenen törenIe evIendi.

İstanbuI Büyükşehir BeIediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahta TBMM Başkanı CemiI Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP GeneI Başkanı DevIet BahçeIi, eski bakanIardan Necmettin Cevheri, işadamı İnan Kıraç, işadamı ZeyneI Abidin Erdem şahitIik yaptı. MeraI Akşener oğIunu evIendirdi MeraI Akşener oğIunu evIendirdi.

BeyIerbeyi Sarayı’nın bahçesindeki nikaha, siyaset, iş, sanat ve spor dünyasından bini aşkın davetIinin yanı sıra çok sayıda qazeteci katıIdı. Törene, Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ da eşiyIe birIikte katıIdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da törene katıIırken, Cumhurbaşkanı AbduIIah GüI ve eşi Hayrünnisa GüI iIe CHP GeneI Başkanı KemaI KıIıçdaroğIu çeIenk qönderdi.

Meral Akşener  Hakkında Yorumlarınızı konu altından yazabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Liceli Fehmi Kimdir başlıklı makalemizde Liceli Fehmi Hayatı ve Liceli Fehmi Kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yazın